Достапни линкови

Советот за Безбеднсот на ОН ќе разговара за покренување мисија во Либија


Во Њу Јорк Советот за безбедност на Обединетите нации ќе го разгледува прашањето за покренување мисија во Либија. Намерата е да се помогне во спроведувањето на полициските и правосудните реорми и изборни подготовки.
XS
SM
MD
LG