Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево и топло


Времето ќе биде сончево и топло со мала доумерена облачност. Ќе дува умерен, а повремено засилен ветер претежно од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 9 до 17 степени, а дневната од 28 до 34 степени.Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 14 степени, а дневна до 32 степени.
XS
SM
MD
LG