Достапни линкови

Билер утре ќе предаде должноста неговиот заменик


Командатот на миисјата на КФОР Ерхард Билер во Косово утре ќе му ја предаде должноста на неговиот заменик герерал Ехард Древс. Свечената церемонија ќе се одржи во Приштина каде што ќе присуствува и командантот на здружените сили на НАТО во Наполи адмирал Семјуел Локлир.
XS
SM
MD
LG