Достапни линкови

Македонија на полувреме води против Грузија


Македонската кошаркарска репрезентација води во првото полувреме во натпреварот против Грузија со резултат од 29 спрема 26. Доколку Македонија денеска извојува победа ќе обезбеди место во 8- те најдобри во Европа. По натпреварот со Грузија, македонските репрезенативци ќе играат со Словенија и Русија.
XS
SM
MD
LG