Достапни линкови

Уапсени осомничени за тероризам во Германија


Germany -- Policemen stand in front of an Islamic Cultural Club in Berlin's Wedding district, 08Sep2011
Германската полиција денеска соопшти дека уапсиле двајца осомничени за тероризам во Берлин. Двајцата осомничени добиле пакет со хемикелии од кои може да се направи бомба. Полицијата соопшти дека станува збор за 24 годишен Германец со либиско потекло и 28 годишeн маж од Појасот Газа кои планирале да направат „насилен криминален акт“.
XS
SM
MD
LG