Достапни линкови

Во Појасот Газа повремени напади и покрај прекинот на оган


Израелски полицајци
Eден Палестинец загинал синоќа при напад на возило во Појасот Газа, неколку часа откако една ракета била испукана кон Израел без да предизвика жртви, соопштија лекарски извори. Во вторникот вечерта при израелски воздушен напад врз Газа, загина еден милитант.Последните напади доаѓаат по прекинот на оган кој стапи на сила на 18 август по насилството во Еилат каде што загинаа 8 Израелци.
XS
SM
MD
LG