Достапни линкови

Временска прогноза-облачно, со услови за дожд


Времето во Македонија ќе биде умерено облачно, во северните делови со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб северозападен ветер.
Температурата ќе се движи од 22 до 30 степени.
Во Скопје слично време, со температура до 29 степени.
XS
SM
MD
LG