Достапни линкови

Авионска несреќа во Русија


Руски авион денеска се урнал и потоа се запалил при што загаинале најмалку 36 луѓе јавуваат новинските агенции. Несреќа настанала при полетувањето на авионот во градот Јарослав, кој се наоѓа на околу 250 километри североисточно од Москва. Повеќе детали се уште не се соопштени.
XS
SM
MD
LG