Достапни линкови

Нови сведоци во судењето на Мубарак


Мубарак влегува во судницата со болнички кревет
Судењето на египeтскиот претседател Хосни Мубарак продолжува и денеска со нови сведоци кои треба да одговараaт на прашања поврзани со смртта на стотици демонстранти во борбата да се симне Мубарак од власта. Мубарак на судењата доаѓа со хеликоптер во болнички кревет. На претресот во судскиот процес Мубарак ги негираше обвиненијата. Последните сослушувања се одржуваат зад затворени врати.
XS
SM
MD
LG