Достапни линкови

Во Невада застрелани 5 припадници на Националната Гарда


Во САД се застрелани 5 члена на Националната гарда во ресторан во Карсон Сити - Невада. При тоа тројца членови на гардата починаа. Врз нив стрела 32 годишен човек кој потоа веројатно се самоубил.
Засега не се познати мотивите за нападот.
Припадниците на Националната Гарда на САД се граѓани кои покрај цивилна работа служат и како војници. Илјадници од нив служеа со американските војници во Авганистан и Ирак.
XS
SM
MD
LG