Достапни линкови

Самоубиствени бомбашки напади во Куета - 20 загинати


Куета архива
Полицијата соопшти дека денеска двајца бомбаши самоубијци убиле 20, а раниле десетици лица во Куета.
Едниот напаѓач детонирал автомобил бомба пред куќа на припадник на парамилитарна бригада , а вториот се разнесол внетре во куќата. Неколку членови на Бригадата при тоа загинале.
Никој не ја превзеде одговорноста за нападот врз оваа парамилитарна единица која вчера учествуваше во операција за апсење на припадник на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG