Достапни линкови

Експлозија во Њу Делхи - 9 загинати


При експлозија пред зградата на Врховниот Суд во Њу Делхи загинаа најмалку 4, а биле ранети 45 лица.
Според полицискиот службеник УК Бансал, најверојатно бомба била скриена во куфер.
Ова е втора експлозија пред Врховниот Суд оваа година. Во првата немаше повредени лица.
XS
SM
MD
LG