Достапни линкови

Времето денеска променливо и нестабилно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со дожд и грмежи, особено попладне. Утринската температура се движи од 10 до 17, а дневната ќе биде од 21 до 27 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд и можна појава на грмежи. Утринската температура се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 26 степени.
XS
SM
MD
LG