Достапни линкови

ОН им помагаат на либијските привремени власти


Обединетите нации соопштија дека им помагаат на либијските привремени власти во подготовките на првите слободни избори во таа земја по 42 годишно владеење на Моамер Гадафи. Претставник на Преодниот национален совет наведе дека новите власти ќе ја почнат транзицијата кон демократија со Декларација на слободата која ќе следува по освојувањето на Бани Валид, последното засолниште на Гадафи и по неговото апсење.
XS
SM
MD
LG