Достапни линкови

Шефот на дипломатијата Попоски во Берлин


Министерот за надворешни работи Никола Попоски
Шефот на македонската дипломатија Никола Попоски, во рамките на дводневната работна посета на Германија, денеска во Берлин ќе има средби со група пратеници од Бундестагот. Попоски вчера се сретна со германскиот министер за надворешни работи Гидо Вестервеле и со државниот секретар за надворешна политика Кристоф Хојсеген. Во фокусот на разговорите беа билатерлната соработка и македонската евроатлантска интеграција, како и регионалните прашања.
XS
SM
MD
LG