Достапни линкови

Заложничка драма во Сиднеј


Во Сиднеј, како што јавуваат агенциите, била во тек заложничка драма. Според известувањата, еден човек заедно со девојче, за кое се претпоставува дека е негова ќерка, влегол во судската зграда и рекол дека во неговиот ранец имал бомба. Тој барал да разговара со некој во зградата која полицијата ја има опколено.
XS
SM
MD
LG