Достапни линкови

Заложничка драма во Сиднеј


Заложничка драма во Сиднеј. Според извештаите, еден човек со млада девојка влегол во судската зграда тврдејќи дека има бомба во ранецот. Тој барал да зборува со некого во зградата. Девојката наводно е негова
ќерка. Околу зградата на судот има кордон полиција и амбулантни и противпожарни возила.
XS
SM
MD
LG