Достапни линкови

Временска прогноза - Променливо облачно со дожд и грмежи


Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен дожд и грмежи. Локално ќе има појава на невреме со пороен дожд и грмежи, град и засилен ветер.
Утринската температура се движи од 10 до 18, а дневната од 24 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 29 степени.
XS
SM
MD
LG