Достапни линкови

Казахстан го призна легитимитетот на либискиот Национален преоден Совет


Претседателот Нурсултан Назарбаев
Казахстанското министертво за дворешни работи денеска го призна Националниот преоден совет за легитиме претставник на либискиот народ. Во соопштението е наведено дека денеска се сретнале заменикот министер за надворешни работи со новиот привремен претствник на либиското министертво за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG