Достапни линкови

Грција и Израел ги подобруваат односите кога Израел ги влошува со Турција


Минатомесечната средба на грчкиот премиер Јоргос Папандреу и неговиот израелски колега Бенџамин Бенџамин Нетанјаху
Министерот за одбрана на Грција Панос Беглитис и неговиот израелски колега Ехуд Барак, вчера во Ерусалим потпишаа Меморандум за соработка во областа на безбедноста меѓу Израел и Грција. Беглитис е во тридневна посета во Израел. Посетата е во момент кога односите на Израел со Турција се влошуваат
Беглитис денеска ќе се сретне со претседателот Шимон Перес и премиерот Бенјамин Нетанјаху.
XS
SM
MD
LG