Достапни линкови

Пронајдени тела на двајца германци во Авганистан


Abdul Basir Salangi, governor of Parwan province,
Денеска се пронајдени телата на двајцата исчезнати германци минатиот месец северно од Кабул.
Според локалните власти на провинцијата Парван, тие биле застрелани од огнено оружје.
Германските власти, кои не го открија идентитетот на своите граѓани, стравуваа дека тие биле киднапирани.
XS
SM
MD
LG