Достапни линкови

ОМД: награда за животно дело за првиот претседател Глигоров


Обединетата македонска дијаспора со седиште во Вашингтон денеска во Скопје ќе му врачи на првиот претседател на Република Македонија Киро Глигоров награда за животно достигнување.
Одлуката за доделување на наградата беше донесена на годишната конференција на македонската дијаспора што се одржа во Вашингтон
XS
SM
MD
LG