Достапни линкови

Се крие ли Гадафи во Бали Валид?


Libya -- A Libyan NTC fighter looks at a Scud missile at Al-Burkan base (codenamed K9), 70 kms from Bani Walid, southeast of Tripoli, 02Sep2011
Силите на привремената либиска власт соопштија дека се прекинати преговорите со борците на остранетиот диктатор Моамер Гадафи во Бани Валид едно од неговите последни упоришта.
Местото е опколено, но нема информации дали и кога ке биде извршен напад.
Преодниот Совет на Либија верува дека многу поранешни членови на режимот, а можеби и самиот Гадафи, се наоѓаат во Бали Валид
XS
SM
MD
LG