Достапни линкови

Еврокомесарот Филе во посета на Македонија


Еврокомесарот Штефан Филе
Еврокомесарот за проширување Штефан Филе денеска ќе ја посети Македонија. Тој ќе оствари тет-а-тет средба со премиерот Никола Груевски, со заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Теута Арифи и со вицепремиерот задолжен за спроведување на Рамковниот договор Муса Џафери.
Според најавите Филе ќе учествува на Конференцијата за Рамковниот договор.
За весникот Нова Македонија тој изјави дека посетата не е рутинска, туку е во посебно време.
XS
SM
MD
LG