Достапни линкови

Бомбашки напад во Авганистан-тројца загинати


Најмалку три лица загинаа, а повеќе се повредени при експлозија во една безбедносна компанија во јужниот дел на Авганиситан.
Според локалната полиција бомбашот самоубиец своето возило полно со експлозив го паркирал во местото за молење на компанијата и притоа двајца чувари и еден цивил загинале и 21 лице се повредени.
XS
SM
MD
LG