Достапни линкови

Баросо-ЕУ нема да се соочи со нова економска криза


Претседателот на ЕК, Жозе Мануел Баросо
Претседателот на Европската Комисија, Жозе Мануле Баросо изјави дека тој не верува оти еврзоната ќе се соочи со втора рецесија и дека економијата во унијата ќе бележи скромен пораст.
Баросо ја даде изјавата при неговата посета на австралискиот главен град Камбера. Според него Европската Унија и еврото се силни и издржливи.
XS
SM
MD
LG