Достапни линкови

Американски авион излетал од писта при слетување во Отава


Во кандаскиот град Отава еден американски патнички авион кој превезувал 44 лица излетал од пистата при слетувањето. Според властите сите патници безбедно го напуштиле авионот и немало повредени. Авионот вчера полетал од американскиот град Чикаго.
Безбедносите лица соопштија дека пожарникарите испрскале голема количина на прена на горивото од авионот кое истекувало. Ројтерс пак објави дека наводоно на авионот му било оштетено десното крило.
XS
SM
MD
LG