Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и топло


Времето ќе биде сочево и топло со мала до умерена облачност. Доцна попладне и во текот на ноќта ќе има услови за локална нестабилна облачност со дожд и грмежи, особено во западните и северозападните подрачја. Температурата ќе се движи од 27 до 36 степени.
Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 34 степени.
XS
SM
MD
LG