Достапни линкови

Бунтовниците дознаа каде е Гадафи


Бунтовниците во Либија откриле каде се крие лидерот Моамер Гадафи, јавува Ал Џезеира. Дописникот на Ал Џезеира во својот извештај го цитира шефот на воениот Совет во Триполи. Телевизијата не ја соопшти локацијата на Гадафи.
XS
SM
MD
LG