Достапни линкови

Македонија денеска игра против Финска


Македонската кошаркарска репрезентација денеска во 14:30 часот во Алитус ќе игра против Финска. Натпреварот ќе се одигра во рамките од 4-тото коло од Европското првенство во Литванија. И двете селекции вчера постигнаа победи, Македонија ја совлада Грција, а Финска беше подобра од Босна и Херцеговина. Во табелата на групата „Ц “ Македонија, Грција и Хрватска имаа по 5 поени, додека Финска , Црна Гора, БиХ по 4 освоени поени. Македонија до сега брои еден пораз од Црна Гора и две победи врз Хрватска и Грција.
XS
SM
MD
LG