Достапни линкови

Папандреу: Нема предвремени парламентарни избори


Грчкиот премиер Јоргос Папандреу денеска ја исклучи можност за предвремени парламентарни избори. Toj изјави дека неговата Влада ќе успее да ја извади Грција од кризата до крајот на мандатот во 2013 година и ќе спроведе реформи. Според грчките медиуми следните неколку месеци се критични за Владата бидејќи Грците се враќаат од летните одмори во услови на уште построги економски мерки.
XS
SM
MD
LG