Достапни линкови

Вооружени престрелки во јужниот дел на Кавказ


Руските безбедносни сили убиле 4-ца осомниченимилитанти во вооружен пресметка во јужен Кавказ.Министерството за внатрешни работи соопшти дека двајца полицајци се ранети за време на инцидентот во градот Баксан. Во соопштението е наведено дека убиените милитанти биле замешани во терористички активности и убиство на полицајци.
XS
SM
MD
LG