Достапни линкови

Претседателот на Хондурас во посета на Албанија и Косово


The president of Honduras, Porfirio Lobo Sosa
Претседателот на Република Хондурас, Порфирио Лобо Соса, утре ќе допатува во посета на Тирана. Предвидено е Соса да се сретне албанскиот државен врв. Тој денеска е во посетна на Косово каде по средбата со државниот врв ќе оддржи прес конференција .
XS
SM
MD
LG