Достапни линкови

Загина поренешен затвореник од Гвантанамо


Поранешниот затвореник од Гвантанамо Сабар Лал вчера е убиен од НАТО силите во авганистистанската провинција Нангархар. Во соопштението на алијанската е наведено дека затвореникот по ослободувањето од затворот се приклучил кон Талибанците и бил поврзан со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG