Достапни линкови

ЕУ ги прошири санкциите против Сирија


Syria
Европската Унија ги прошири санкциите спрема Сирија.
На листата на компаниите со кои се забранува соработката се додадeни 3 компании и 4 сириски бизнисмени.
Овие дополнувања на санкициите кон Сирија донесени од страна на Брисел доаѓаат по вестите дека вчера сириските безбедносни сили убиле 17 лица за време на анти-режимските протести по петочната молитва.
XS
SM
MD
LG