Достапни линкови

Ладкоус е нов шеф на мировните операции на ОН


Haiti
Обединетите Нации наименуваа нов шеф на мировните операции во светот. Станува збор за Херве Ладкоус, француски дипломат кој е наименуван за потсекретар на ОН за мировни операции.
Тој доаѓа на местото на Алан ле Роа и ќе биде одговорен за операциите на Светската Организација на Косово, Хаити, Либан, Судан и други места.
XS
SM
MD
LG