Достапни линкови

САД - Патничко редупредување пред 9 /11


U.S. -- Department of State Daily Press Briefing
Американскиот Стејт Департмент издаде предупредување за патниците пред десет годишницата од нападите врз САД на 11 Септември.
Се повикуваат американците при патувањето во светот да бидат крајно внимателни.
Департментот не идентификува специфични закани но се предупредува дека Ал Каеда и нејзините сојузници се способни да извршат напад против интересите на САД.
XS
SM
MD
LG