Достапни линкови

Во Приштина протест за нова џамија


Приштина
Околу илјада луѓе протестираа денеска во Приштина барајќи локација за нова поголема џамија во градот. На протестот беше искажано незадоволство и поради тоа што во понеделникот парламентот не го прифати предлог законот за носење шамии во училиштата.
XS
SM
MD
LG