Достапни линкови

ЕУ воведе ембарго за увоз на нафта од Сирија


Европската Унија денеска соопшти дека воведува ембарго за увоз на нафта и нафтени деривати од Сирија поради насилствата на сиријскиот режим врз анти-владините демонстранти. Според провенката на Обединетите Нации, во неколкумесечните демонстрации во Сирија се убиени над 2.200 луѓе.
XS
SM
MD
LG