Достапни линкови

Се урна хеликоптер на армијата на Црна Гора, 3-ца загинати


Montenegro - Danilovgrad, ilustrative photo:Units of the Army of Montenegro.14Dec2009.
Тројцаta членови на екипажот загинале при денешното уривање на хелкоптер на армијата на Црна Гора во близина на Хрецег Нови. Засега не се познати причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG