Достапни линкови

Познати кандидатите за домаќин на ОИ 2020-та


Шест градови се кандидираа за домаќини на Олимписките игри во 2020-тата година. До истекувањето на денешниот краен рок, своите канидатури ги поднеле Баку, Доха, Истанбул, Мадрид, Рим и Токио. Меѓународниот Олимписки Комитет ќе го изврши изборот на градот домаќин, со тајно гласање, во спетември 2013-та година.
XS
SM
MD
LG