Достапни линкови

Откриен шверц на имигранти кај Струмица


архива
Струмичката полиција синоќа приведе едно лице откако се обидело во неговиот автомобил да шверцува четворица имигранти, тројца Авганистанци и еден од Пакистан. Пред една недела на клучката на кај Удово, на патот Гевгелија Скопје, полицијата откри шверц на тројца Авганистанци од Грција во автомобил на двајца полициски службеници.
XS
SM
MD
LG