Достапни линкови

Талибанците држат 30 деца како заложници


Пакистанските власти соопштија дека талибански милитанти во Авганистан земале како заложници околу 30 пакистански деца кои по грешка ја минале границата. Инцидентот се случил вчера, а пакистански претставници контактирале со авганистанската влада и побарале соодветни мерки за ослободување на децата.
XS
SM
MD
LG