Достапни линкови

Одмрзнати милиони долари либијски капитал


од состанокот во Париз
Светските лидери во Париз се согласија за одмрзнување на милијарди долари либијски капитал со цел да му се помогне на опозицискиот Либијски национален транзициски совет да ги рестартира клучните граѓански сервиси и да започне со обновата по шестмесечната војна, со која заврши 42 годишното диктаторство на Мумамар Гадафи. Соборениот лидер, кој се уште е во бегство, објави аудио порака во која повикува на „герила војна” против силите на НАТО кои придонесоа кон поткопувањето на неговиот режим.
XS
SM
MD
LG