Достапни линкови

Палестински демонстранти прекинаа концерт на израелската филхармонија


Ројал Алберт Хол во Лондон
Про-палестински демонстранти прекинаа концерт на израелскиот филхармониски оркестар во Лондон. Концертот кој го диригирал Убин Мета бил прекинат во четвртокот откако демонстрантите почнале да ги исвиркуваат музичарите во „Алберт Хол”. Обезбедувањето ги отстранило демонстрантите од публиката.
XS
SM
MD
LG