Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура се движи во интервалот од 9 до 18 степени целзиусови, додека максималната дневна температура ќе биде 37 степени. Во скопје и околината слично време со дневни температури до 35 степени.
XS
SM
MD
LG