Достапни линкови

Москва го призна легитимитетот на Либискиот Преоден Совет


Russian FM Sergey Lavrov
Русија ја призна власта на Преодниот Совет во Либија.
Во соопштението на Министерството за надворешени работи се наведува дека се признава легитимитетот и се става акцент на декларираните реформи како изработка на нов Устав, избори и формирање влада.
XS
SM
MD
LG