Достапни линкови

Обама го одложи обраќањето во Конгресот на САД


Барак Обама во Белата Куќа на 31 Август
Претседателот Барак Обама се согласи да го одложи говорот во Конгресот од 7 на 8 Септември на барање на конгресниот спикер Џон Бонер.
Причината е што на 7 е закажана телевизиска дебата на републиканските кандифати за номинација за Претседателските избори во САД во 2012. Обраќањето на Обама е во својство на неговиот предлог за креирање на работни места.
XS
SM
MD
LG