Достапни линкови

Во Белград состанок на шефови на држави од Југоисточна Европа


Српскиот претседател Борис Тадиќ ќе има средби со претседателите на Македонија, на Хрватска, на Црна Гора, Ѓорѓе Иванов, Иво Јосиповиќ и Филип Вујановиќ. Во Белград тие ќе присуствуваат на состанокот на УНЕСКО на шефовите на држави од Југоисточна Европа.
XS
SM
MD
LG