Достапни линкови

Филе се сретнува со српските опозициски претставници


Европскиот комесар за проширување Штефан Филе ќе разговара во Брисел со претседателот и заменик претседателот на Српската народна партија Томислав Николиќ и Александар Вучиќ Филе од нив очекува оценка за внатрешниот политички равој на Србија поврзан со интеграцијата на Србија во ЕУ.
XS
SM
MD
LG